Varázslatos fonalmandala kiállítás

Fonalmandala kép
Varázslatos fonalmandala kiállítás a Békásmegyeri Könyvtárban
 
Kiállítóink:
 
Eőry Beáta
László Gyöngyvér
Márki-Pintye Orsolya
Mihályi Ilona
 
VARÁZSLATOS FONALMANDALÁK című kiállításhoz

Mi az a mandala?Fonalmandala kiállítás a Békásmegyeri Könyvtárban

A mandala szó eredetileg a szanszkrit nyelvből származik, jelentése kör, körszelet, korong vagy ív. Egyesek véleménye szerint jelentése az elmével is kapcsolatban áll, ugyanis a “manas” szó jelentése elme, amely az érzékszerveken keresztül beáramló információkat szűri le.

A mandala a világmindenséget jelképezi, közepe a világ közepe, ami körül minden forog. Minden vallásban visszatér a kör, mint az egység és az isten szimbóluma, gondoljunk csak a keresztény templomok rózsaablakaira, de az indiánok vallási rítusainak is része volt a mandala készítése.

A különböző kultúrákban olyan szimbolikus jelentéssel bír, amelynek meghatározó szerepe van egy ember számára. A mandalák a világegyetem különböző aspektusait képviselik. Ázsiában a meditációhoz és az imádsághoz mandalákat használnak, az elhelyezett szimbólumok segítségét igénybe véve. A hinduizmusban és a buddhizmusban az a hitbéli meggyőződése az embereknek, hogy a mandala képes rá, hogy végigvezesse a hívőket az univerzum átváltozásának folyamatán. A mandalába való belépés és annak a központja felé haladás megmutatja az utat az örök szenvedésből a valódi örömbe és boldogságba, egy labirintus, amelynek a végén megvilágosodás várja az érkezőt.

Fonalmandala kiállítás a Békásmegyeri Könyvtárban

A mandalák szent szimbólumok, amelyeket meditációra, imára, gyógyításra és művészeti terápiára használnak.

Elősegítik a nyugalom elérését, és irányítják a mentális fókuszt. A meditáció, valamint a tér megszentelésének segédeszköze is.

Egyes esetekben különleges képességek kifejlesztésére teszi alkalmassá a készítőt vagy a mandalán meditáló embert, mert a szimmetrikus forma és a ritmikus ismétlődések összehangolják a két agyfélteke harmonikus működését.

Megszépítheti készítője és szemlélője kisugárzását, mivel a mandalák megemelik az ember általános energiaszintjét. Védettséget és biztonságérzetet kelt, megnyugtat, regenerál, ezért beindítja a test öngyógyító képességét.

A mandalákat osztályozhatjuk aszerint, hogy honnan származik, mi célt szolgál vagy miből készül.

A fonalmandalák készítése több ezeréves hagyományra nyúlik vissza szerte világon. Fonalat tekerünk körbe fakereten, meghatárotott módon. A buddhizmust gyakorló területeken spirituális céllal készítik a mai napig is. Régi sírokban is találtak már fonalmandalát, pl. Dél-Amerikában.  Ázsia és Észak-Amerika különböző részein bár más a neve, a technika ugyanaz. Mexikóban pl. „Isten szeme” a neve, és védő szimbólum.

Ma már népszerűsége miatt modern művészi formává vált. Magyarországon kevéssé ismert, viszont kis csapatunk örömmel készíti és terjeszti ezeket a kreatív, önkifejező fonalmandalákat.

Fonalmandala kiállítás a Békásmegyeri Könyvtárban

A Fonalvarázslók csapatának első kiállítása Szombathelyen volt 2023-ban, idén február-márciusban Zalaegerszegen mutatkoztunk be.

További céljaink között szerepel az ország számos területein való bemutatkozás és 2026-ban egy reprezentatív Fonalmandala Fesztivál megszervezése.

Köszönjük szépen, ha munkánkat megtekinti. Ha érdekli további információ vagy támogatni szeretné munkánkat, kérjük vegye fel a kapcsolatot a Fonalvarázslók valamelyik tagjával!

FONALVARÁZSLÓK:

Eöry Beáta

+36 30 307 4898, mikebea30@gmail.com

László Gyöngyvér

+36 20 215 7605, laszlogyongyos@gmail.com

Mihályi Ilona

+3620 436 3099, lonczi@gmail.com

Márki-Pintye Orsolya

+36 30 554 8332, pintyeorsi@gmail.com

Tevékenységeink:

Bármelyik lehetőség közül rendelhet, mi rendelkezésére állunk:

Fonalmandala műhelymunka: Tartunk műhelymunkákat művelődési házakban, falunapokon és iskolákban stb.

Tanfolyami oktatás: Gyerekeknek és felnőtteknek szóló tanfolyami oktatást.

Mandala megrendelés: születés-, és névnapra, ünnepi alkalmakra, pl. karácsony, húsvét, anyák napja, házasságkötés, nyugdíjasbúcsúztató

Kiállításokon való részvétel: Szívesen veszünk részt kiállításokon és bemutatjuk tudásunkat workshopon.

Elérhetőségek:
Cím: 1039 Budapest, Füst Milán utca 26.
Email: fszek0305@fszek.hu
Facebook: facebook.com/fszekbekasmegyer

A könyvtárak által szervezett programokon a részvétel ingyenes. A rendezvények résztvevői a megjelenésükkel együtt tudomásul veszik, hogy a rendezvényeken fotó/videófelvétel készül, amelyet a könyvtár honlapján vagy a közösségi média oldalain közzétehet. Az adatkezelés önkéntes hozzájáruláson alapul. A felvételen látható érintett írásban kifogásolhatja az arcmása közzétételét.

Fotó: FSZEK

Információ

Békásmegyeri Könyvtár

1039 Budapest, Füst Milán utca 26.
útvonal
Nyitvatartás:

E-mail: fszek0305@fszek.hu
Telefonszám:
(1)245-3409
Vezető: Őri Melinda
könyvtárvezető
Beiratkozás
Regisztráció természetes és jogi személyeknek:
ingyenes / 12 hónap
Regisztrációs olvasójegy adminisztrációs díja:
400 Ft / 12 hónap

Napijegy: 1.650 Ft / nap

Adott könyvtár használatára jogosító olvasójegy:
12 hónapra: 5.400 Ft
6 hónapra: 4.100 Ft
3 hónapra: 3.000 Ft

Minden tagkönyvtár egyidejű használatára jogosító olvasójegy:
12 hónapra: 10.000 Ft
6 hónapra: 7.700 Ft

Kedvezmények

Online