Ezt a cikket 2025. 03. 31 napján archiváltuk, a benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Embertársaink - fotókiállítás

a kiállítás plakátja

A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, valamint a Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium és Kollégium várja az érdeklődőket a Központi Könyvtár Kiállító- és Tanulóterében rendezett Embertársaink című fotókiállítás megnyitójára 2025. március 6-án, csütörtökön 17 órára.

Köszöntőt mond: Farkas Ferenc, a Központi Könyvtár igazgatója

A kiállítást megnyitja: dr. habil Menasági Péter DLA, Munkácsy-díjas szobrászművész, egyetemi docens, Magyar Képzőművészeti Egyetem Szobrász Tanszék

Helyszín: FSZEK Központi Könyvtár Kiállító-és Tanulótere (1088 Budapest, Reviczky u. 1.)

A kiállítás megtekinthető a könyvtár nyitvatartási idejében 2025. március 31-ig.

A résztvevők megjelenésükkel tudomásul veszik, hogy a rendezvényeken fotó/videófelvétel készül, amelyet a könyvtár honlapján vagy Facebook-oldalán közzé tehet. Az adatkezelés önkéntes hozzájáruláson alapul. A felvételen látható érintett írásban tiltakozhat az arcmása közzététele ellen.

A regisztrációval kapcsolatos adatkezelési tájékoztató itt olvasható.

Plakát: Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium és Kollégium

Embertársaink

Válogatás a Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium fotográfia szak portré és emberábrázolás tanulmányaiból

„Embertársaink örök tanulmányozásából nyerünk inspirációit a portrékészítéshez. A természet legszebb művét csodálják benne, s életének minden korában és mozzanatában érdekel.”

Pécsi József: A fényképező művészete | A fény kiadása, Budapest, 1916

A kiállítás koncepciója a Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium fotószakos diákjainak portréművészeti tanulmányaira épül. A kép médiumának megismerése több irányból formálódik, ahol a narratív, a kísérletező, a dokumentarista és az archaikus technikák érzékeny rétegei autonóm módon jelennek meg. A több mint százéves fotóoktatás oktatói és alkotói programjának, elhivatottságának és kitartásának köszönhetően az archaikus és a digitális technikák komplex alkalmazásával méltó módon követi a szak alapítójának Pécsi József fotóművésznek eredményes életművét. A klasszikus portréfényképezés hagyományaira épülő, és mindazt kortárs szinkronba helyező kiállítás nemcsak az emberek külsőjegyeit, hanem azok személyiségét egyszeri, megismételhetetlen mivoltában tárja fel. A kiállításon látható fotográfiák nemcsak a képen megjelenőről szólnak, hanem valójában kapcsolatokat ábrázolnak. Meghatározó elemük a fotográfus és a képen megjelenő személyiség egymáshoz való viszonya. Az elmúlt tíz évből válogatott képeknek a titka az alkotók személyisége, nyitottsága, a bennük lévő tapintat, az alázatos szeretet, a mások iránti tisztelet, a tanulni vágyás, a kíváncsiság, a megfigyelés és a megismerés képi lenyomatai.