Az egyik legnépszerűbb nyelvoktató app, a Google 2013-ban a legjobb Android alkalmazásnak választotta. A nyelvtanuló a programban az alapoktól kezdve szintenként haladhat egy-egy témával, vagy akár saját tudásszintjénél is kezdheti a tanulást. Az app minden nyelvtanuló készséget fejleszt, a szókincsre, a kiejtésre, a szövegértésre és a fogalmazásra is kínál gyakorlatokat. A tanuló bármikor és bárhol visszatérhet egy-egy feladat begyakorlásához. A tanulásban vizuális eszközök segítik a memorizálást, százalékok jelzik az összteljesítményt. Az alkalmazás kis figurája, Duolingo-bagoly, pedig a tanulásban való ösztönzést segíti és figyeli a rendszeres belépést.

Az app asztali számítógépen és mobilon is elérhető.


A BUSUU egy nagyon kommunikatív alkalmazás. A Google-től „must have app” minősítést kapott és 2016-ban elnyerte a Bloomberg innovációs díjat.
A többnyelvű rendszer különlegessége, hogy a tanuló más nyelvtanulókkal kommunikálhat szóban vagy írásban vagy akár videóbeszélgetésben. Ez remek alkalmat biztosít arra, hogy a beszédkészsége, kommunikációja, valamint a hallás utáni megértése egyszerre fejlődjön. Az applikációnak ingyenes és fizetős verziója is van. Plusz pontot jelent, hogy a tananyagok letölthetőek – ez sok más appnál egyáltalán nem lehetséges.

Az app mobilon és asztali gépen egyaránt elérhető.


Az app több mint 150 nyelvi kurzust kínál és olyan nyelvek is választhatóak mint pl: a mandarin vagy az eszperantó. Sajnos számunkra magyaroknak, van egy hátránya, hogy nincs magyar nyelvű felülete, ezért a már meglevő pl. angol vagy német nyelvtudással tudunk vele kommunikálni.
Az alkalmazás felhasználóbarát, főként USG (User Generated Content) alapon működik, azaz gyakorlatilag bárki hozzájárulhat a fejlesztéséhez, tartalomkészítéshez. Az alkalmazás szókincsfejlesztésre épít és szuper módszere, hogy az ösztönös nyelvhasználatra fekteti a hangsúlyt, a memorizálásban a társításos módszert alkalmazza. A leckéket itt is el lehet menteni és bármikor újra lehet ismételni azokat.
Memrise-nak is van kis „kabalája”, egy növényke, ami az egyes kifejezés ismétlésénél növekedni kezd, és ha kivirágzik, akkor vehető biztosnak egy szó elsajátítása.

A rendszer iOS-re és Androidra is letölthető és laptopokon is használható.


A Quizlet nyelv- és szótanuló app, rendszere szókártyákra épül, ami azt jelenti, hogy egy virtuális kártya, egyik felén az idegen nyelvi szó/kifejezés található, a másik felén pedig a szó definíciója, leírása a tanuló anyanyelvén. Így a tanulók létrehozhatják saját szótárukat/kislexikonjukat, melyeket mások számára is elérhetővé tehetnek. Tulajdonképpen a rendszer ereje ebben a közösségben rejlik, mert a tanulók, felhasználhatnak olyan témákat és szavakat, melyeket más Quizlet felhasználók készítettek el. Az új szavak megtanulására az alkalmazás többféle módszert is felkínál.

Az app mobilon és asztali gépen egyaránt elérhető.


Ez a magyar fejlesztésű nyelvtanuló app nagy vetélytársa Duolingo-nak. A nyelvtanáraink által készített alkalmazás már a világ 160 országában segít elsajátítani a nyelvet. Legújabb verziója, 3.0, 2019-ben több díjat is bezsebelt.
Belépve az alkalmazásba időutazókká válunk és egy kalandos történet közepébe csöppenünk, amiben Max Professzorral, a személyes nyelvtanárunkkal mentjük meg a világot. A kalandban videós leckéken és folyamatosan frissülő tartalmakon keresztül tanulhatunk, az utazásban segítségünkre lesznek mesterséges intelligenciával felvértezett chatbotok is, így a beszéd és a kiejtés is gyakorolható. Sajnos az alkalmazás teljes része nem ingyenes, de az ingyenes rész is látványos és tartalmas tanulást kínál.

Az app mobilon és asztali gépen egyaránt elérhető.


A Rosetta Stone egy profin összeállított nyelvoktató rendszer, több mint 20 éve fejlesztik, és az ingyenes nyelvtanulást biztosító alkalmazás csak egy része profiljuknak. Például ezzel az alkalmazással tanulnak nyelveket a NASA munkatársai is és Amerikában már többször is megválasztották az Év nyelvtanulási applikációjának.
Az app módszere az immerzióra, vagyis a „beolvadásra” épül, tehát a tanításhoz nem használnak közvetítőnyelvet: az egyes angol szavak, kifejezések jelentését, vagy a nyelvtani szabályokat csak angolul adja meg az alkalmazás, de a használó anyanyelvén nem. A szavakat látványos képekkel, videókkal illusztrálják, az appban beépített szófelolvasó is elérhető, valamint a TruAccent technológia, amivel a kiejtés fejlesztését segítik.

Az app mobilon és asztali gépen is elérhető.


A Babbel 2008-óta elérhető német fejlesztésű nyelvtanulási alkalmazás és e-tanulási platform. 2013-ban elnyerte a „digitális díjat” és az „Innovate 4 Society” díjat a CeBIT-n (nemzetközi számítógépes expo). Az alkalmazás a regisztrációt és nyelvválasztást követően interaktív gyakorlatokat és 2000-3000 szavas szótárt ajánl fel a tanuláshoz, a választott nyelv kiejtésének elsajátítását pedig hangos felolvasással segíti. Az app érdekessége, hogy internet nélkül is működik, bár így az összes funkciót nem lehet használni.

Androidos telefonokra és iPhone-okra egyaránt ingyen letölthető.
Információ

Központi Könyvtár

1088 Budapest, Szabó Ervin tér 1.
útvonal
Nyitvatartás:
A Sárkányos Gyerekkönyvtár nyitvatartása itt olvasható.

Kölcsönzési határidő hosszabbítása:
06 1 411 5060

Információ, tájékoztatás:
06 1 411 5019

További elérhetőségeink

Vezető és elérhetősége:
E-mail: kktitkar@fszek.hu
Telefonszám:
06 1 411 5017
Vezető: Farkas Ferenc
igazgató
Beiratkozás
Regisztráció természetes és jogi személyeknek:
ingyenes / 12 hónap
Regisztrációs olvasójegy adminisztrációs díja:
400 Ft / 12 hónap

Napijegy: 1.650 Ft / nap

Adott könyvtár használatára jogosító olvasójegy:
12 hónapra: 7.800 Ft
6 hónapra: 5.400 Ft
3 hónapra: 4.000 Ft

Minden tagkönyvtár egyidejű használatára jogosító olvasójegy:
12 hónapra: 10.000 Ft
6 hónapra: 7.700 Ft

Kedvezmények
Online



Facebook link Facebook link Facebook link Youtube link blog link