Ezt a cikket 2025. 09. 12 napján archiváltuk, a benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Bretz Gábor és Virág Emese koncertje

Helyszín: FSZEK Ötpacsirta Szalon, 1088 Budapest, Ötpacsirta utca 4.
 
Időpont: 2025. szeptember 2., 18 óra
 
Bretz Gábor és Virág Emese
 
Műsor:
Brahms: Romanzen aus Magelone dalciklus Op. 33 (L. Tieck)
 
Közreműködik:
Bretz Gábor (ének)
Virág Emese (zongora)
Műsorvezető: Kovács Sándor
 
Bretz Gábor Budapesten született. Tanulmányait Los Angelesben és Budapesten folytatta. 2005-ben megnyerte az athéni Maria Callas Verseny nagydíját. A Magyar Állami Operaház művésze, 2013-ban Liszt Ferenc-díjat, 2020-ban Magyarország Érdemes Művésze díjat, 2024-ben Kossuth-díjat kapott. Rendszeresen fellép a világ vezető operaházaiban: New York-i Metropolitan, londoni Royal Opera House, München, Berlin, Bécs. A világ neves karmestereivel dolgozik együtt, koncerteken Bach, Haydn, Mozart, Beethoven műveit énekli.
 
Virág Emese zongoraművész a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem ének szakának korrepetitor-tanára. Tanulmányait Varasdy Emmi irányításával folytatta. Neves énekesek kísérőjeként és szólistaként rendszeresen koncertezik itthon és külföldön. Gyakran játszik kortárs zenét, több bemutató is fűződik a nevéhez. Négyszer nyerte el az Artisjus Szerzői Jogvédő Iroda különdíját. A Hungarotonnál 6 CD-je jelent meg. 2008-ban Liszt Ferenc-díjjal tüntették ki.
 
 
A belépés ingyenes, de a részvételhez előzetes regisztráció szükséges. Regisztrálni a koncertregisztracio@fszek.hu e-mail-címen vagy a (06-1) 411-5011-es telefonszámon lehet a résztvevők létszámának megadásával. A regisztrációról visszajelzést küldünk. Kérjük, ha mégsem tud részt venni a rendezvényen, e-mailben jelezze. A regisztrációval kapcsolatos adatkezelési tájékoztató itt olvasható. A felvételen látható érintett írásban kifogásolhatja az arcmása közzétételét.
 
Fotó: a fellépők