
Mozgással, könyvek kézbevételével, játékkal tanítjuk meg a gyerekeknek, hol találják meg a nekik fontos könyveket, hogyan tegyék vissza, és hogy vigyázni kell a rendre. A kölcsönzés fogalmát is tisztázzuk játékosan.
A könyvnézegetés után lehet mesét, rövid foglalkozást kérni, akár tárgykészítést is.
Papírszínház
Fakeretben mozgatható képeket használunk. Népmesék és műmesék egyaránt vannak köztük, különböző alkalmakra (tél, húsvét, víz világnapja) is van választék.
Interaktív a mesélés, a gyerekek közbeszólhatnak, segíthetnek a mesében. Előtte beiktathatunk játékot, szómagyarázatot, verstanulást. A mese után a meséhez kapcsolódó tárgykészítés.

1. Állati jó mesék: Benedek Elek: A farkas és a róka (részletek) – Lehet 1 vagy 2 alkalmas, hosszabb foglalkozás.
A mese elmondása előtt beszélgetünk a két főszereplőről, különleges szavakat, kifejezéseket magyarázunk, könyveket nézegetünk.
A mese élőszavas, nem olvasott, interaktív, bele lehet szólni, nem ragaszkodunk az eredeti Benedek-szöveghez.
A mese után több lapra háttérképet készítünk a gyerekekkel, és síkbábbal lehet játszani a mesét.
2. Tündérszép mesék: A tizenkét hónap – Lehet 1 vagy 2 alkalmas, hosszabb foglalkozás.
A mese előtt vers- és mondókatanulás az évszakokról, hónapokról, játék az évszakokkal.
A mese után papírszínházba való illusztrációk készítése.
Budapest
Hol lakunk, Budapest nevezetes épületei, Duna, hidak, könyvnézegetés, tárgykészítés.

Mozgással, állathangok hallgatásával, felismerésével és a könyvekben való kikereséssel, tárgykészítéssel egybekötött foglalkozás. (Az én könyvtáram mintaprogramjaiból vett ötletek felhasználásával.)
Madarak és fák napja
1. A gyerekek a madarakat ismerik meg közelebbről, mozgásos játékkal, beszélgetéssel, könyvnézegetéssel, gólyás verset tanulnak, gólyát készítenek.
2. Lázár Ervin: A nagyravágyó feketerigó c. meséjének feldolgozása (Az én könyvtáram mintaprogram alapján). Madaras játék, verstanulás, madarak és a hangjuk összekapcsolása, a mese elmondása, könyvnézegetés, tárgykészítés.
Farsang

2. A farsang az átváltozásról, a jelmezekről szól. Beszélgetünk róla, átváltozunk pl. kötéltáncossá. A Miért fekete a holló? című eszkimó mese feldolgozása.
Húsvét
Játszunk a húsvét két jellegzetes állatával, a nyúllal és a csirkével, majd K. László Szilvia meséje: A csipogó hímes tojás vagy Balázs Ágnes: A pösze nyuszi c. meséje kerül felolvasásra. Tárgykészítés: fűből kibújó csirke / fűből kibújó nyuszi.
Szüret
Mozgásos játékkal bemutatjuk a szüret menetét, a szőlő leszedésétől a must elkészítéséig. Tárgykészítés: szőlőfürt.
