Magyar Szemle
Repertórium és tartalomelemzés
A digitalizált szociológiatörténeti bibliográfiák sorában megjelent a Magyar Szemle című folyóirat repertóriumának két kötete, mely a FSZEK Szociológiai gyűjteménye által kiadott „Magyar Szociológiatörténeti füzetek” című sorozat 3. köteteként, 1989-ben a FSZEK és az ELTE Szociológiai Intézetének együttműködésében készült.
Az 1927-1944 között megjelenő lap a Horthy-korszak történetének, társadalmi, kulturális és politikai eseményeinek korhű és részletgazdag képét adja.
Saád József szociológiatörténész, a kötet szerzője és összeállítója a nagy múltú lap több-szempontú, részletes bibliográfiai feldolgozásán túl a kötethez írt bevezetőjében tudománytörténeti áttekintést is ad, ami nagy segítséget jelent a lap történelmi-társadalmi környezetének megértéséhez.
A folyóirat anyagában való tájékozódást több mutató segíti, melyek közül kiemelést érdemel a szerzői indexek szerinti válogatás, valamint a cikkek tartalmi-tematikus csoportosítása. A bibliográfiai feltáráson kívül sajtótörténeti kutatások szempontjából is figyelmet érdemlő a Magyar Szemle munkatársainak működését, szakterületét bemutató kataszter is.
Az elektronikus változat több mint 400 oldalas anyagának közzététele - az eredeti kötetek struktúráját megőrizve – a szélesebb nyilvánosság számára teszi elérhetővé a magyar társadalom- és kultúrtörténet e fontos orgánumát.
ingyenes / 12 hónap
Regisztrációs olvasójegy adminisztrációs díja:
400 Ft / 12 hónap
Napijegy: 1.650 Ft / nap
Adott könyvtár használatára jogosító olvasójegy:
12 hónapra: 7.800 Ft
6 hónapra: 5.400 Ft
3 hónapra: 4.000 Ft
Minden tagkönyvtár egyidejű használatára jogosító olvasójegy:
12 hónapra: 10.000 Ft
6 hónapra: 7.700 Ft
Kedvezmények