Egy kondér népmese

Főzőcskézős népmesecsokor bábokkal, zenével fűszerezve
Végy egy csapat játékoskedvű gyereket, és sózd be őket alaposan. Ez után vedd elő a legnagyobb kondérod, tegyél bele számos mesehőst, békát, katonát, szegényembert vagy asszonyt és hagyd főni őket a saját levükben. Miután a gyerekek kellőképpen be vannak sózva, nehogy borsot törj az orruk alá, inkább végy egy mesélőt, add hozzá a kondérhoz, és várj türelemmel, mi fog ebből kisülni. Kőleves? Talán egy kisgömböc? Minden esetre, fogyasszák egészséggel!
Az előadás után kreatív kézműveskedés lesz, ahol a gyerekekkel közösen elkészítjük az előadásban látott bábokat, hogy otthon maguk is kipróbálhassák, milyen bábozni.
Helyszín: FSZEK Ugocsa utcai Könyvtár, 1126 Budapest, Ugocsa utca 10.
Időpont: 2025. november 29., szombat, 10 óra
Írta és játssza: Nagy-Balatoni Dóra
Az előadás jellege: interaktív asztali és paravános bábelőadás gyerekeknek
Az előadás időtartama: 45 perc
Az előadás módja: bunraku- tárgy- és kesztyűbábos, élő színházi
A programot a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!
A programon a részvétel ingyenes, de előzetes regisztráció szükséges a fszek1201@fszek.hu e-mail-címen, a résztvevők létszámának megadásával.
A sikeres regisztrációról visszajelzést küldünk. Kérjük, ha mégsem tud részt venni a programon, e-mailben jelezze.
A regisztrációhoz kapcsolódó adatkezelési tájékoztató ide kattintva érhető el.
A könyvtárak által szervezett programokon a részvétel ingyenes. A rendezvények résztvevői a megjelenésükkel együtt tudomásul veszik, hogy a rendezvényeken fotó/videófelvétel készül, amelyet a könyvtár honlapján vagy a közösségi média oldalain közzétehet. Az adatkezelés önkéntes hozzájáruláson alapul. A felvételen látható érintett írásban kifogásolhatja az arcmása közzétételét.
Plakát: Canva.com, FSZEK
